„Žaliosios olimpiados odisėjos 2021“ finalo nugalėtojų tarpe – Juodupės gimnazistai

Lapkričio 24 d. nuotoliniu būdu vyko „Žaliosios olimpiados odisėjos 2021“ finalas. Jame dalyvavo trylika Lietuvos komandų, tame tarpe ir Juodupės gimnazijos „Green Terra“ komanda. Mūsų gimnaziją atstovavo Aina Šinkūnaitė, Saulė Kazlauskaitė, Brigita Šedytė, Gintarė Baltušonytė, Karolina Žeimytė ir Nojus Juchna.  Komandos vadovė – mokytoja Ramunė Paliokienė.

„Green Terra“ komanda užėmė trečiąją prizinę vietą. Prizas – VŠĮ „Kita forma“ įsteigta 300 eurų vertės stipendija ir firmos “Commune DIY“ pagaminti medaliai iš perdirbtų riedlenčių. Pirmoji vieta atiteko Klaipėdos moksleivių komandai, antroji – Šakių mokiniams.

Finalą sudarė trys etapai. Pirmas etapas vyko viktorinos forma. Jame klausimai sukosi apie rūšiavimą, įvairių ekologinių dokumentų priėmimo datas, pateiktų citatų autorius. Į antrą etapą pateko 7 komandos. Šiame etape prireikė matematinių ir cheminių žinių. Į trečią etapą iš 7 komandų pateko tik trys daugiausiai taškų surinkusios komandos: Juodupės, Klaipėdos ir Šakių. Šiame etape komandos varžėsi dėl pirmos, antros, trečios prizinių vietų. Moksleiviams reikėjo nustatyti ar daiktai perdirbami, ar keliauja į sąvartyną.

Dalyvaudami „Žaliosios olimpiados odisėjoje“ moksleiviai įgijo neįkainojamos patirties: ekologinių žinių, susipažino su žiedine ekonomika, išmoko taisyklingai rūšiuoti panaudotus daiktus, išmoko dirbti ir priimti sprendimus bendradarbiaudami komandoje.

Chemijos mokytoja metodininkė R. Paliokienė

Straipsnis laikraštyje