#MepaLIETUVA Juodupės gimnazijos MEPA komanda ir istoriją besimokantys vienuoliktokai  šiandien, rugsėjo 23-ąją, paminėjo Lietuvos žydų genocido dieną. 1941 m. birželio antroje pusėje į Lietuvą įsiveržus nacistinei kariuomenei, prasidėjo žydų persekiojimas ir žudymas. 1941–1944 m. buvo nužudyta per 190000 žydų tautybės asmenų, tai sudarė apie 96 proc. visos Lietuvos žydų bendruomenės.

     Holokausto siaubus patyrė ir Rokiškio krašto žydai. Rokiškio laikinoji žydų koncentracijos stovykla buvo įkurta 1941 m. liepos pradžioje šalia dvaro, o 1941 m. rugpjūčio 15-16 d. ši koncentracijos stovykla buvo likviduota.  Iš stovyklos žydai buvo varomi į Velniaduobės mišką už Bajorų kaimo. Ten jų laukė žiari egzekucija.   Mes aplankėme vietą  Velniaduobės miške, kur buvo sušaudyta 3206 vyrai, moterys ir vaikai.         

       Prisiminėme ir  pagerbėme holokausto tragedijos aukas, padėdami po mažą lauko akmenėlį nužudymo vietoje. Kartu prisiminėme žydų istoriją, jų gyvenimą diasporoje. Dalį kelio iki tragedijos vietos ėjome pėsti, kad nors taip prisidėtume prie skelbiamo pagarbos holokausto aukoms atminti pėsčiųjų žygio.

https://www.instagram.com/p/Ci1r5wcKTTL/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

                                             MEPA vyresnioji ambasadorė, istorijos mokytoja ekspertė Rima Šimėnienė