Startuoja  projektas „Žaliosios olimpiados odisėja 2021“

Rokiškio r. Juodupės gimnazijos komanda prisijungė prie gausaus „Žaliosios olimpiados odisėjos 2021“ dalyvių būrio ir  pasiryžo leistis į aplinkosauginę kelionę. 

„Žaliosios olimpiados odisėja 2021“ projektą sudaro keli etapai: praktinė užduotis, pusfinalis, finalas. 

Gegužės 19 d. komanda „Green Terra“, kurios nariai Ig kl. moksleiviai: Saulė Kazlauskaitė, Nojus Juchna, Karolina Žeimytė ir II g kl. mokinė Rugilė Balčiūnaitė pristatė savo praktinę užduotį. Šiame projekte dalyvavo 89 Lietuvos mokyklos, iš kurių 60 pateko į pusfinalį. Tarp išrinktųjų  —  ir Juodupės komanda. 

Praktinės užduoties tikslas – nustatyti mokyklos bendruomenėje egzistuojančią aplinkosauginę problemą, sugalvoti ją galinčius išspręsti būdus, numatyti žingsnius ir veiksmų eigą problemos sprendimui bei rezultatus, kurių tikimasi  pasiekti įgyvendinus projektą.

Juodupės gimnazijos moksleiviai pastebėjo, kad valgykloje išmetama daug nesuvalgyto maisto. Nemokamą maitinimą gaunantys mokiniai neturi pasirinkimo galimybės. Jiems pateikiami parinkti patiekalai. Ir kitiems mokyklos bendruomenės nariams dalis  siūlomų patiekalų nepatinka. Daliai mokinių pagrindinis patiekalas tinka, netinka tik košės, ar salotos. Dėl šios priežasties daug maisto yra išmetama. Projekto tikslas – sumažinti išmetamo maisto kiekį mokyklos valgykloje. 

Nekantriai lauksime rudens, kuomet vyks pusfinalis. Komandos nariai ir mokytoja džiaugiasi galėdami prisidėti prie aplinkosauginių problemų sprendimo.