Juodupės gimnazijos  MEPA jaunieji ambasadoriai – tarptautinio konkurso “Solve for Tomorrow” finalistai iš Lietuvos

#MEPALietuva Gruodžio 8 d. įvyko “Samsung” organizuoto tarptautinio 8-11 klasių mokinių  konkurso “Solvefor Tomorrow” finalas. Jame nuotoliniu būdu dalyvavo ir Juodupės gimnazijos mokinių komanda “GreenTerra”. Gimnaziją atstovato Saulė Kazlauskaitė, Gintarė Baltušonytė, Nojus Juchna ir Karolina Žeimytė. Jiems padėjo chemijos mokytoja Ramunė Paliokienė.

Viso konkurso metu mokiniai turėjo sugalvoti idėją, kaip padėti sau ir kitiems atrasti pusiausvyrą ir pasiruošti grįžimui į “prieš epideminį” pasaulį bei kaip susieti kasdienį gyvenimą su technologijomis. Idėją komanda turėjo tobulinti ir galiausiai finale pristatyti ją anglų kalba konkurso komisijai. Konkurso paraiškos buvo vertinamos pagal kelis kriterijus: ar siūloma remtis naujausiomis technologijomis, ar kūrybinė idėja yra originali, ar įmanoma idėją įgyvendinti realybėje ir kokį teigiamą socialinį poveikį tai gali duoti visuomenei. Konkurse dalyvavo daugiau nei 100 komandų iš Lietuvos, Estijos ir Latvijos, o į finalą pateko tik 15.

Nors “GreenTerra” kartu su  kitomis Lietuvos komandomis į prizininkų trejetuką nepateko, tačiau gavo paskatinimo dovanas ir padėkos raštus bei konkurso rėmėjų UAB “Publicum” įsteigtus prizus – 30 eurų dovanų kuponus.

  Nors mūsų komanda ir nelaimėjo finaliniame konkurse, svarbiausias, komandos manymu, laimėtas prizas yra nepakartojama patirtis bendradarbiaujant tarpusavyje, kuriant inovatyvią idėją ir klausantis kitų komandų kompetentingų ir modernių  minčių.

MEPA jaunųjų ambasadorių vardu Saulė Kazlauskaitė,  IIg kl. mokinė