2018 m. lapkričio 22 d. gimnazijoje vyko renginys „Istorija ir dabartis: Lietuvos kariuomenei – 100 metų, Misija Sibiras – 2018“. Jo tikslas – ugdyti tautines ir pilietines vertybes, skatinti domėtis Lietuvos istorija, susipažinti su kario savanorio tarnyba.
Renginio pradžioje III g kl. mokinė Martyna Povilavičiūtė visiems priminė, kad lapkričio 23 – oji – Lietuvos kariuomenės diena.
Visą dieną 5 – IV g klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5 – osios rinktinės Rokiškio 506 pėstininkų kuopos savanorių organizuotose veiklose. Mokiniai susipažino su Lietuvos kariuomene, su karių individualiais įgūdžiais. Savanoriai mokiniams aiškino, kaip pasirengti ekstremalioms situacijoms, kokie turi būti veiksmai karo metu, kokia Lietuvos kariuomenės karinė ekipuotė. Mokiniai ne tik klausė pasakojimų, bet ir patys matavosi neperšaunamas liemenes, bandė nešti visą savanorio ekipuotę, susipažino su maisto daviniu, žaidė karinėje estafetėje, šaudė bandomaisiais šoviniais į nustatytus taikinius.
Antra renginio dalis – susitikimas su ,,Misija Sibiras’ 2018″ dalyviais – Matu Toliušiu ir Domu Miciulevičiumi. Jaunuoliai labai įdomiai papasakojo apie savo ekspediciją į Kazachstaną, kur ne tik susitiko su ten gyvenančiais lietuviais, sutvarkė tremtinių ir politinių kalinių kapus, bet ir paaiškino, ką jiems asmeniškai reiškia dalyvavimas misijoje.
Atsidėkojant už turiningą dieną, svečiai buvo apdovanoti gimtadienio tortu su fejerverkais ir padėkos raštu bei atminimo dovanėlėmis.
Ačiū visiems, kurie prisidėjote organizuojant pilietiškumo dieną gimnazijoje! (nuotr. R. Jonaitienės, J. Stankevičiūtės)

Renginio organizatorė istorijos mokytoja ekspertė Rima Šimėnienė

Plačiau –>>

Apie renginį rašo Rokiškio Sirena