Gimnazistų nuomonė apie maršrutą palanki

Visų Rokiškio rajono gimnazijų gimnazistai, dalyvaujantys projekte „Noriu byloti“, palankiai įvertino 6 valandų 130 km Lietuvos XX a. laisvės kovų maršrutą po Rokiškio rajoną. Iš 55 pateikusių užpildytas anketas, į klausimą, ar patiko 50 atsakė teigiamai, 5 nurodė, jog pusėtinai. Anketos yra anoniminės, todėl dalyviai, kaip ir buvo prašomi, tikėtina, pateikė savo įspūdį, kurį realiai patyrė.

Daugelis respondentų – 49 taip pat nurodė, kad maršrutą rekomenduotų savo pažįstamui. Tačiau įdomu tai, kad daugelis projekto dalyvių netiki, jog žmogų gidą galėtų pakeisti elektroninis gidas – balsai pasiskirstė taip: galėtų pakeisti – 18, abejoja – 22, negalėtų pakeisti – 15.

Šio maršruto organizatoriai paprašė atsakyti į keletą klausimų, atsakymai į kuriuos būtų patarimai, kaip pagerinti kelionę. Buvo paklausta, ar sutiktų mokėti už organizuotą maitinimą ir kokia kaina neatrodytų per brangi, – daugelis respondentų atsakė, kad sutiktų ir nurodė iki 5 Eur sumą. Ir dar keletas respondentų pavienių pastabų organizatoriams: per ilgas užsibuvimas prie vienų objektų ir todėl skubėjimas lankant kitus; nuovargis dėl per didelio informacijos srauto ir siūlymai – skaidyti maršrutą į dvi dalis arba mažinti lankytinų objektų skaičių.

Projektas „Noriu byloti“ vyksta 2017 m. rugpjūčio 25 d. – gruodžio 31 d. Jį remia Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija, Rokiškio rajono savivaldybė. Per projektą, naudojant neformalaus švietimo metodus, gimnazistai kuria XX. a. Lietuvos nepriklausomybės kovų audio maršrutą Rokiškio krašte ir foto parodą.