Juodupės gimnazijos mokiniai  džiaugiasi dalyvavę Euroskola

#MEPALietuva MEPA jaunesnieji ambasadoriai 2022 m. vasario 9 d. dalyvavo nuotolinėje EUROSCOLA konferencijoje, kurią tiesiogiai transliavo iš Strasbūre įsikūrusio Europos Parlamento. Mokiniai iš visos Europos susirinko pasidalinti savo idėjomis tema „Klimato kaita ir aplinkosauga.  Kaip galime gyventi harmonijoje su gamta?“. Renginio metu mokinius pasveikino naujoji Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola, taip pat mokiniai susipažino su Europos Parlamentu, turėjo galimybę užduoti klausimus garbingiems svečiams.

     Svarbu paminėti, kad mūsų gimnazijos MEPA jaunesnieji ambasadoriai  turėjome neeilinę galimybę tiesioginės transliacijos metu užduoti klausimą ir paklausti apie netolygų maisto paskirstymą ekonomiškai stiprių ir silpnų šalių atžvilgiu. Šis klausimas nepaliko abejingų, nes profesorius David Charles patikino, jog tai labai svarbus klausimas ir pritarė mums, kad didelis nepanaudoto maisto išmetimas ir jo paskirstymas yra tiesiog šokiruojantis. Atsakant į mūsų klausimą, į diskusiją  taip pat įsijungė ir  Europos Parlamento narė Fabienne Keller  ir  ji teigė, kad privalome keisti savo mitybos įpročius – valgyti saikingiau.

 Konferencijos eigoje mums aplankė dar viena sėkmė! Netikėtai visoms Euroskolos mokykloms dalyvėms buvo parodyti mūsų namų darbai – vaizdo klausimas apie tai, kad dėl biologinės įvairovės nykimo turime stabdyti masinį medžių kirtimą. Į mūsų klausimą atsakė Guillame Ragonnaud. Jis patikino, kad yra imamasi veiksmų apsaugoti ją, tačiau kalbėti apie visišką medžių kirtimo panaikinimą, deja, bet šiuo metu negalime. Šios diskusijos padėjo suprasti situacijos rimtumą ir susimąstyti, kodėl turime būti atsakingi.

Pasibaigus konferencijai, jaunesnieji MEPA ambasadoriai nestygo emocijų ir sakė: „Ši konferencija parodė, kad aplinkosaugos problemos rūpi ne vien tik Europos Parlamentui, bet ir mokiniams.“  Kaip ir sakė Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola, mes visi esame skirtingi ir tie skirtumai padaro mus stipresniais. Manome, kad su skirtingomis idėjomis mes galime pagerinti Europos gyvenimą. Tikimės, kad Europa susivienys dėl bendro tikslo!

      Labai džiaugiamės dalyvavimu šiame projekte ir įgytomis naujomis patirtimis.

Tiesioginę Euroskola transliacija (mūsų gimnazija 1. 1h 4min 2. 1h 18 min )

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=273652381522037

MEPA jaunesnysis ambasadorius IIg kl mokinys Nojus Juchna

MEPA vyresnioji ambasadorė Juodupės gimnazijoje  Rima Šimėnienė