MEPA jaunieji ambasadoriai priėmė kvietimą į kūrybines dirbtuves su Europos Komisijos nariu V. Sinkevičiumi

#MEPALietuva Gruodžio 2 dieną vyko diskusija apie klimato kaitą ir aplinką, ateitį Europoje. Joje dalyvavo gimnazijos jaunieji Europos Parlamento ambasadoriai: Brigita Šedytė, Saulė Kazlauskaitė, Raminta Kviliūnaitė. Kiekvienas iš dalyvių pradžioje gavo galimybę dalyvauti apklausoje Slido.com platformoje. Apklausoje norėta sužinoti, ką mes galvojame, kurios iš pateiktų sričių yra svarbiausios tvariai Europos aplinkos ateičiai. Visus atsakymus aptarė už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) Jean Monnet Chair profesorius Ramūnas Vilpišauskas, aplinkosaugos koalicijos pirmininkė Lina Paškevičiūtė. Vėliau dalyviai buvo suskirstyti į grupes, kuriose aptarė taršos problemas ir kaip jas reikėtų spręsti. Kiekviena  grupė turėjo pristatyti savo idėjas. Paskutinis diskusijos tikslas buvo balsuoti, kurios iš idėjų yra aktualiausios ir svarbiausios. Daugiausiai balsų, net 33% gavo ,,Daugiau komunikacijos apie tai, kas yra klimato kaita: skleisti žinią socialiniuose tinkluose, per influencerius, rodyti pavyzdį kitiems”. Ir kita idėja, kuri surinko net 27% balsus buvo ,,Iškastinio kuro naudojimo mažinimas, subsidijos alternatyviems kuro šaltiniams”. Šios konferencijos metu mokiniai sužinojo daugiau apie aplinkos taršos problemas, klimato kaitą, šių problemų sprendimą, bei kaip prie to gali prisidėti jie patys.

Dalyvių komentarai:

,,Labai informatyvu ir įdomu klausyti išsilavinusių žmonių nuomonių apie ekologines problemas. Buvo tikrai verta dalyvauti”.

„Nesitikėjau tokios įdomios ir įtraukiančios paskaitos apie klimato kaitą. Man labai patiko išgirsti mokinių, aukštas pareigas einančių žmonių nuomones ir su jais diskutuoti, ieškoti sprendimų. Paskaita buvo verta dėmesio”.

 Brigita Šedytė Juodupės gimnazijos IIg klasės mokinė, MEPA jaunoji ambasadorė