KINO EDUKACIJOS PROJEKTAS „KINO BUSO KINO DIRBTUVĖS“ MŪSŲ GIMNAZIJOJE

Spalio 25 – 26 d. mūsų gimnazijoje vyko kino edukacijos projekto „Kino buso kino dirbtuvės“.

Projekte dalyvavo norintys 8-IVg klasių mokiniai. Jie turėjo galimybę praktiškai dirbti su kino režisieriais Maratu Sargsyan ir Andriumi Blaževičiumi. Tiek vadovai, tiek dalyvavę mokiniai buvo pozityvūs, drąsūs, kūrybiški bei draugiški. Režisieriai suteikė žinių ne tik apie kiną, skatino ieškoti idėjų, filmuoti, montuoti, bet ir kūrė šiltus santykius bei gerus prisiminimus. Mokiniai dirbtuvių metu sukūrė keturis filmukus.

Pagrindinis šių kino dirbtuvių tikslas yra ugdyti vaikų raštingumą kino ir media srityje, siūlant įdomius ir kūrybiškumą skatinančius mokymosi metodus.

Atsižvelgiant į šiuolaikinio skaitmeninio pasaulio kuriamą nuolatinį informacijos srautą, labai svarbu ugdyti vaikų ir jaunimo kritinį mąstymą. Kadangi kinas ir vaizdinė informacija yra didelė šiuolaikinės kultūros dalis, svarbu mokyti vaikus suvokti šios informacijos kūrimo procesą ir nepasiklysti atsirenkant informaciją. Judančių vaizdų kūrimas yra vienas iš būdų padėti jiems tai suprasti. Buvimas „kitapus ekrano“ – iš pirmo žvilgsnio žaismingoje aplinkoje – suteikia patrauklų mokymosi metodą, tampant aktyviais medijų naudotojais.

Projektą iš dalies finansuoja LIETUVOS KULTŪROS TARYBA.

Nuotrauka V. Sadauskienės