Kelionė į Europos Parlamentą Briuselyje

#MEPALietuva Lapkričio 27 d. – gruodžio 2 d. gavau kalėdinę dovaną –  kelionę į Briuselį, į Europos parlamentą. Už ją dėkinga Europarlamentarui Liudui Mažyliui ir jo komandai, kurie iš visos Lietuvos į šią kelionę surinko mokytojus, kultūros darbuotojus, žurnalistus, muziejininkus, moksleivius ir politikus.

Pirmiausia  aplankėme Vokietijos sostinę Berlyną, kuris mus pasitiko šviečiant saulei ir pasipuošęs kalėdiniais vainikais. Tačiau daugiausia įspūdžių paliko istorijos pamokų užgrūdintas miesto senamiestis su Brandenburgo vartais, Vokietijos parlamento Reichstago rūmais, viena gražiausių Berlyno gatvių – unter der Linden alėja ir Vokietijos užsienio reikalų ministerijos politinis archyvas, kuriame rastas Vasario 16-osios aktas.

Ir Antverpene švietė saulė, o XVI- XVII a. senamiestis ir  P. Rubenso įamžintas palikimas tiesiog užbūrė. Antverpeno katedroje P. Rubenso tapyba ir kitų didžiųjų meistrų šedevrai pribloškia savo didybe bei kūrėjų dievišku talentu, o tą grožį dar  labiau išryškina kalėdinė dvasia, laimingi žmonės.

Briuselis – Europos galių centras ir istoriniu paveldu, modernumu, prabanga bei laisva dvasia spindintis miestas. Nuo viduramžiškų karališkų rūmų iki šiuolaikinio politinio gyvenimo centro Europos parlamento. Europos parlamente mus pasitiko  ir apie savo veiklą bei perspektyvas dirbant Europai papasakojo europarlamentarai prof. Liudas Mažylis, Andrius Kubilius, Aušra Maldeikienė ir Rasa Juknevičienė. Mus domino ne tik Lietuvai atstovaujančių parlamentarų veikla, bet ir požiūris į šių dienų visos Europos migrantų problemą. Apžiūrėję parlamento rūmus, sugiedojome mūsų himną ir atsisveikinome iki kitų kartų.

Kelionė toliau atvedė į turtingiausią Europos šalį – Liuksemburgo kunigaikštystę, kurios sostinė tiltų, fortų ir uolų bei gynybinių labirintų miestas.

Iš viso nuvažiavome per 4 tūkst. kilometrų, oras buvo puikus, sniegą pamatėme tik priartėję prie Varšuvos. Kelionės metu mus lydėjo ir pačių įdomiausių istorijų papasakojo „Grūdos“ kelionių agentūros gidė. Senosios Europos miestų istorija, neišpasakyto grožio viduramžių ir šiuolaikinės architektūros šedevrai, stulbinantys gamtos peizažai, infrastruktūros subtilybės – tikras lobynas istorijos pamokų, projekto Mokyklos – Europos parlamento ambasadorės vaizdinei medžiagai.

Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja ekspertė Rima Šimėnienė