Netikite!? Tai tiesa! Juodupėnai buvo 2050 – uosiuose! Keista? Visai ne! Tai įmanoma padaryti, apsilankiusvirtualios realybės apdulkintojų parke. Įsivaizduokite – 2050 metais po ekologinių krizių mūsų pasaulis neteko apdulkinančių vabzdžių, sveikų ekosistemų ir turtingos floros. Viso šio kraštovaizdžio apsuptyje slypi prabangus žalias vilties švyturys: Dr. BeatriceKukac sukurtas apdulkintojų parkas, saugus prieglobstis apdulkintojams. Kaip atrodytų toks pasaulis, kuriame paukščiai, bitės, vaisiai ir daržovės yra tarsi muziejiniai eksponatai, nes jų pasaulyje dėl įvykusių ekologinių krizių tiesiog neliko?

Atsakymą galite sužinoti Europos Komisijos sukurtame interaktyviame virtualios realybės žaidime. Tai 30 minučių interaktyvi ir emociškai įtraukianti virtualios realybės patirtis, panardinanti į futuristinį pasaulį. Būdami virtualaus parko lankytojais galėsite išbandyti dirbtinį apdulkinimą, apsipirkti parduotuvėje be maisto produktų, kuriems reikėjo apdulkinimo, atrasti išlikusios gamtos grožį bei sužinoti, kaip galime apsaugoti paskutinius pasaulyje išlikusius apdulkintojus.

Gimnazistams pats įdomiausiais ir labiausiai šokiruojantis būsimos realybės  faktas –meniu: 2020 m., 2030 m.,2050 m.,2080 m. Jeigu domina, ką valgysite tais metais, paanalizuokite ekrano nuotraukas!

                                             Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja  Rima Šimėnienė