Įdomus susitikimas su įdomiu žmogumi

#MEPALietuva Spalio 26 dieną gimnazijoje viešėjo Europos parlamento narys, profesorius, politologas Liudas Mažylis ir jo patarėjas Vitalijus Satkevičius. Į susitikimą susirinko Ig-IVg klasių mokiniai, mokytojai, gimnazijos darbuotojai. Istorijos mokytoja susirinkusius supažindino su įdomia profesoriaus gyvenimo istorija: nuo  žavesio muzikai, susidomėjimo chemija, mokslinės veiklos iki įsitraukimo į Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veiklą, savęs realizavimo žurnalistikoje ir didžiojoje politikoje.

       Pristatydamas savo veiklą Europos parlamente, prof. Liudas Mažylis papasakojo, kad dirba Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitete, kuriame kuria  strategiją, kuri skirta metano kiekio mažinimui ES, paaiškino jos svarbą ir reikšmę. Metanas – stiprų šiltnamio efektą sukeliančios dujos, kurių sumažinimas lemtų lėtėjančią klimato kaitą, geresnę oro kokybę, kartu ir žmonių sveikatą. Profesorius paaiškino, kad reikėtų dėti visas pastangas, kad išmetamo metano kiekis kuo greičiau mažėtų, Akivaizdu, kad metano koncentracija atmosferoje pavojingai didėja, prie to iš dalies prisideda ir žmogaus veikla. Tai dar labiau sustiprino mokinių požiūrį gamtos apsaugą.

      Na ir žinoma, susitikime neišvengiamai buvo kalbama apie istoriją. „ Aš radau Vasario 16-osios aktą“, tai žodžiai, kurie neatsiejami nuo profesoriaus asmenybės. Jo žinios, istorinių aplinkybių suvokimas, gebėjimas derinti žinias ir asmeninę patirtį, analizuoti  politinę situaciją, žavėjo visus susirinkusius.

      Mokinius domino ir atrasto dokumento istoriniai akcentai, ir atradimo finansinė išraiška, ir darbo užsienio archyvuose sąlygos. Mokiniai pasidžiaugė, kad gimnazija startuoja su projektu „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“, o europarlamentaras palinkėjo būti aktyviems ir sėkmingiems bet kokiose veiklose.