Europos dieną Juodupės gimnazija minėjo ne tik savo bendruomenėje, bet susitiko ir su kaimynais latviais

          Europos diena – kasmetinė tarptautinė šventė, kuri švenčiama gegužės 9-ąją. Mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai buvo kviečiami prasmingai paminėti šią dieną ir dalyvauti įvairiose veiklose bei akcijose. Pasiruošimas šventei tęsėsi keletą  savaičių. Mokiniai gamino ES ir šalių narių vėliavas. Prieš savaitę mokyklos fojė baltais žiedais pražydęs  ir vėliavomis pasipuošęs Europos Sąjungos medis, kvietė visus į šventę. Tvarkėme aplinką labai neįprastoje vietoje – Lietuvos – Latvijos pasienyje esančioje aikštelėje. Čia laukė susitikimas su Latvijos Respublikos Aknystės vidurinės mokyklos bendruomene. 

     Šventę gegužės 6 d. organizavo MEPA komanda. Komandos nariai rengė pamokas apie Europos Sąjungą ir jas vedė 2-8 kl. mokiniams. Pamokos buvo informatyvios, mokiniai žaidė, piešė, atsakinėjo į klausimus.

     Ig – IVg kl. mokiniai dalyvavo Kahoot programa parengtame žaidime “Europos egzamino repeticija“. Žaidimu siekėme didinti mokinių domėjimąsi Europos Sąjunga, ES piliečių teisėmis, bendrosios rinkos galimybėmis. Mokiniai turėjo atsakyti į įvairaus sudėtingumo klausimus, susijusius su Europos Sąjungos veikimu, istorija, valstybėmis narėmis, politika bei aktualijomis. Geriausias žinias pademonstravo ir daugiausiai taškų surinko IIg kl. mokinys Nojus Juchna, IVg kl. mokinės Austėja Jurkevičiūtė ir Ieva Juozėnaitė.  Džiaugiamės  mokinių sumanumu. Prizininkai ir kiekvienas dalyvis buvo apdovanoti rėmėjų prizais.

    Toliau šventė iš mokyklos persikėlė į Juodupės miestelį. II-III g kl. mokiniai sveikino juodupėnus su Europos diena, įteikdami pačių pagamintą Europos Sąjungos vėliavą arba emblemą. Smagu buvo matyti besišypsančius miestelėnus!

    Šventės kulminacija įvyko Lietuvos – Latvijos pasienyje.  Čia susitiko dviejų mokyklų – Juodupės gimnazijos ir Latvijos Respublikos Aknystės vidurinės mokyklos – bendruomenės. Labai džiaugėmės, kad į mūsų šventę atvyko pasienyje esančio Aleknų kaimo bendruomenės nariai, Juodupės miestelio bendruomenės atstovai. Rokiškio policijos komisariato atstovai ir Juodupės šauliai pasirūpino, kad mūsų šventė būtų saugi, o Rokiškio Autobusų parko, seniūnijos ir gimnazijos  autobusai mokinius atvežė į šventę pasienyje  su Latvija. 

     Visus susirinkusius pasveikinome su Europos gimtadieniu, prisiminėme, kokia svarbi šiuo sudėtingu laikotarpiu yra tautų vienybė. Nepamiršta šventėje buvo ir Ukraina. Jos vėliavas laikė mokiniai rankose, o Latvijos mokyklos bendruomenė juodupėnams padovanojo tris saulėgrąžas –  linkėdami sulaukti jų žydėjimo, juk  ne vienu Ukrainos istorijos etapu saulėgrąžos žiedas buvo suprantamas kaip taikos simbolis.

      Europos gimtadienyje būta  nuotaikingų latvių liaudies šokių, latviškų ir lietuviškų dainų. Šventę baigėme nuotaikingu „Flash mob“, kuriame draugiškai šoko visi susirinkę. Už šokio įamžinimą esame dėkingi Rokiškio laikraščio „Sirena“ komandai.

Juodupės gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė, MEPA vyresnioji ambasadorė  Rima Šimėnienė