Juodupės gimnazijos mokiniai mokėsi apie „ES mūsų kasdieniame gyvenime“

#MEPALietuva Vasario 5 dieną pilietiškumo pamoka  buvo skirta parodyti moksleiviams, kaip ES pagerina jų kasdienį gyvenimą. Siekiant paaiškinti, kuo ES skiriasi nuo nacionalinio, regioninio ar vietos lygmens valdžios.

                      Mokiniams  buvo paaiškinta, kad Europos Sąjunga naudojasi teisėkūros įgaliojimais. Tačiau ji gali imtis veiksmų tik tose srityse, kuriose tai daryti ES sutartimis ją yra įgaliojusios jos valstybės narės. Mokiniai sužinojo ir apie ES teisės viršenybę: jei šalies įstatymas prieštarauja ES nuostatai, valstybių narių valdžios institucijos turi taikyti pastarąją. Viršenybės principas taikomas visiems privalomiems ES teisės aktams.

Pamokoje žaidėme žaidimą, kurį sudarė konkretūs ES teisės aktų pavyzdžiai. Mokiniai turėjo nurodyti, ar, jų nuomone, tai ES teisės aktas, ar ne. Šis žaidimas yra moksleivių atkrentamosios varžybos. Laimi neiškritę iš žaidimo ir daugiausia teisingų atsakymų surinkę mokiniai.

                    Po žaidimo mokiniai dar kartą pasitikrino žinias, nes pristatymo metu aiškinomės konkrečius faktus, kuriuos reguliuoja ES ir mūsų gyvenimas dėl to yra kokybiškesnis, saugesnis. Mokiniai labai drąsiai vertino ES naudą mūsų valstybei ir jos gyventojams.

                                                                          Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Rima Šimėnienė