Erasmus+ jaunimo mainai ir aš – Juodupės gimnazijos mokinė

   #MepaLIETUVA Šių metų rugsėjo mėnesį dalyvavau Erasmus+ jaunimo mainuose ,,MindyourMind”, kurie vyko Čekijoje. Man jie  buvo pirmieji, bet esu įsitikinusi, kad ne paskutiniai. Pakliuvusi į šį projektą nerimavau, nes ilgą kelionę teko įveikti vienai, bet tai privertė mane išeiti iš komforto zonos, tapau drąsesnė bei savarankiškesnė. Savo kelionės įspūdžiais jau pasidalinau su klase ir MEPA komanda #mepaLietuva. Bet noriu, kad apie ją sužinotų ir kiti. Gal tai privers juos nebijoti išbandyti save ir drąsiai siekti savo tikslų.

             Pradedant nuo susipažinimo žaidimų ir baigiant kopimu į kalną – tokios intensyvios ir kupinos veiklų buvo išvykos dienos. Kadangi mainų tema buvo užslėpta jaunimo depresija ir savęs žalojimas kaip pandemijos pasekmė, teko giliau susipažinti su savimi užsiimant muzikos terapija. Išvykos į ČeskýTěšín (įspūdingo grožio miestą Čekijos – Lenkijos pasienyje) metu gavome galimybę  su psichologu padiskutuoti apie psichologines ligas bei jų gydymą. Grupėje buvo ne vienas psichologijos studentas, todėl galėjau dar plačiau sužinoti apie šią profesiją. Išvykos metu ne tik gavau naujų žinių, bet ir turėjau progą pasitikrinti ištvermę pirmą kartą gyvenime kopdama į kalną. Kopimą praskaidrino grupės narių juokas bei įspūdingi vaizdai. Didžiulį įspūdį paliko Čekijos kraštovaizdis, kuris labai skyrėsi nuo Lietuvos. Vėliau buvome supažindinti su filmų kūrimu ir jų montavimu, kūrėme filmus apie psichologinius sutrikimus/ligas.

Galiu pasidžiaugti dalyviais iš kitų šalių ir ryšiu, kurį užmezgiau su jais. Niekada nemaniau, kad įmanoma taip greitai užmegzti tokius šiltus ir artimus ryšius su žmonėmis, kuriuos pažįsti mažiau nei dvi savaites. Manau, sunkiausia mainų užduotis buvo atsisveikinimas su kitais dalyviais, paskutinę dieną ne vienas braukė ašarą.

III g klasės mokinė, MEPA jaunesnioji ambasadorė Gintarė Baltušonytė