Rokiškio krašto gimnazistų, dalyvaujančių projekte „Noriu byloti“, kūrybinius gebėjimus paskutinėmis spalio savaitėmis vertino projekto partneriai – ekspertai: fotografijas – dailininkė, dizainerė Vaiva Kirstukienė (VšĮ „Kultūros inovacijos“), diktorius – režisierė Neringa Danienė (VšĮ „Kultūros inovacijos“) bei dainų kūrėja ir atlikėja Vilija Urbonienė. Projektą vykdo VšĮ „Savas Rokiškis“ kartu su Rokiškio rajono gimnazijomis.

Analizė, kodėl vienos nuotraukos įtraukia į temą, prie kitų žiūrovo akis neužsibūna, kaip fotografuoti, kad būtų pasiektas laukiamas rezultatas – bylojanti nuotrauka, – štai tokios neformalios pamokos teko projekto dalyviams fotografams. Kartu per šiuos susitikimus buvo atrinktos nuotraukos ir foto parodai, kuri netrukus pradės savo kelionę po gimnazijas.

Diktoriams eksperčių pastabos buvo apie raiškųjį skaitymą, apie diktoriui privalomą gebėjimą suprasti skaitomą tekstą ir norą jį perteikti kitam. Pateiktos rekomendacijos, kaip tobulinti dikciją. Daugiausia laiko skirta individualiam darbui su kiekvienu diktoriumi.

Projektas „Noriu byloti“ vyksta 2017 m. rugpjūčio 25 d. – gruodžio 31 d. Jį remia Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija, Rokiškio rajono savivaldybė. Per projektą, naudojant neformalaus švietimo metodus, gimnazistai kuria XX. a. Lietuvos nepriklausomybės kovų audio maršrutą Rokiškio krašte ir foto parodą. Projektui pagalbą taip pat teikia Rokiškio rajono vietos veiklos grupė, Rokiškio krašto muziejus, Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras, VšĮ „Kultūros inovacijos“. (nuotr. A.Šapokaitės)