Juodupės gimnazijoje to dar nebuvo – dalyvaujame  tarptautiniuose „Euroscola“ renginiuose!

       #MEPALietuva Kas yra Euroscola? Tai galimybė kiekvienos Europos Sąjungos (ES) šalies moksleiviams aplankyti Europos Parlamento (EP) būstinę Strasbūre, dalyvauti jaunimo debatuose ir balsavime ES klausimais, modeliuojant realaus Europos Parlamento darbą. Programos tikslas yra supažindinti jaunimą su EP darbu, skatinti domėjimąsi ES vykstančiais procesais ir pateikti gilesnį Europos, kaip visumos, vaizdą.  Nuo 2020 metų dėl Covid – 19 pandemijos kol kas šis renginys internetinis.

   Šiandien, sausio 12 d. vyko pirmasis internetinis susitikimas, kuriame dalyvavo apie 50 Europos  mokyklų mokytojai, Euroscolos komanda. Susitikimo metu buvo pristatytas projekto techninis pasirengimas, aptarta Euroscolos programa, analizuoti jaunųjų projekto ambasadorių užduočių reikalavimai, atsakyta į begalę klausimų. Sužinojome, kad Euroscolos susitikimo transliaciją vasario 9 dieną galės stebėti visos ES gyventojai, kurie prisijungs prie specialios EP platformos.

     Iki susitikimo mūsų  gimnazijos MEPA jaunieji ambasadoriai turi atlikti namų darbą: nufilmuoti  ir raštu pateikti Europos Parlamento nariams klausimą, pagal duotas 3 temas ir vieną klausimą pasiruošti paklausti tiesioginės transliacijos metu. Mūsų gimnazijos mokiniai taip kviečiami kelti savo nuotraukas arba piešinius klimato kaitos, ekologijos, aplinkos apsaugos temomis į Euroscola instagramo paskyrą ir aktyviai dalyvauti balsavime.

   Sausio 24 d. laukia dar vienas techninis jungimasis su Strasbūru.