Šie metai lietuvių vaikų literatūrai – itin sėkmingi. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius laimėjo tarptautinę atranką ir tapo 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju. Todėl balandžio 2-ąją – Tarptautinę vaikų knygos dieną – Lietuvos vardas plačiai suskambės pasaulyje.

Beveik 100 pasaulio šalių vaikai ir visi, besidomintys vaikų literatūra, galės pamatyti specialiai šiai progai Kęstučio Kasparavičiaus pieštą plakatą ir perskaityti jo laišką-kreipimąsi. Plakato dizainerė – Deimantė Rybakovienė. Plakatas ir kreipimasis plačiajai visuomenei bus pristatyti Vilniaus knygų mugėje balandžio 2-ąją, Hanso Christiano Anderseno gimimo dieną, kuri minima nuo 1967 m., vis kitos IBBY priklausančios šalies kūrėjai įgyja teisę kurti plakatą ir rašyti kreipimąsi, kuris verčiamas į įvairias pasaulio kalbas, publikuojamas žiniasklaidoje, skaitomas renginiuose ir kartu su plakatu platinamas visame pasaulyje. Jais pasipuošia įvairios pasaulio bibliotekos, mokyklos, kitos kultūros įstaigos – visi, kuriems svarbi vaikų knyga ir skaitymas. Kreipimasis ir plakatas tampa pagrindiniu Tarptautinės vaikų knygos dienos akcentu.

Iki šiol laiškus viso pasaulio vaikams yra parašę tokie garsūs vaikų literatūros autoriai kaip Astrida Lindgren, Katerina Paterson, Achimas Briogeris, o plakatus nupiešę – Robertas Ingpenas, Mauricijus Sendakas ir kt. 2019-aisiais ši išskirtinė galimybė pirmą kartą suteikta Lietuvai, kuriai atstovauti patikėta lietuvių vaikų literatūros kūrėjui Kęstučiui Kasparavičiui. Jo kurto plakato ir kreipimosi pagrindinė idėja – „Knygos padeda neskubėti“.

Informacija parengta pagal www.skaitymometai.lt