Anglų kalbos pamoka apie internetą ir melagingą informaciją

#MEPALietuva Šiandien, vis tobulėjant medijoms ir virtualiam pasauliui, jaunuolių kasdienybė be interneto sunkiai įsivaizduojama. Dažnai mokiniai išskiria tik interneto privalumus, tačiau labai retai susimąsto apie internete slypinčias grėsmes.

2022 m. sausio 14 d. Ig klasės mokiniai kalbėdami apie laisvalaikio veiklas didžiąją anglų kalbos pamokos dalį skyrė diskusijai apie interneto privalumus ir grėsmes. Tai pamokai buvo integruota #Mepalietuva platformoje sukurta pamoka. Pirmiausia, mokiniai susiskirstė į grupes ir, naudodamiesi pateiktu mąstymo žemėlapiu, turėjo sugalvoti po 3-6 interneto privalumus ir grėsmes. Grupėms pristatant savo darbus buvo pastebėta, kad nė viena komanda, pristatydama interneto grėsmes, neakcentavo internete pateikiamos melagingos informacijos. Į tai atsižvelgdama mokytoja pristatė gimnazistams informaciją apie tai, kas yra dezinformacija ir kaip ji veikia, kaip pastebėti dezinformaciją ir su ja kovoti. Mokiniai išnagrinėjo kelis mokytojos pateiktus melagingos informacijos pavyzdžius, žaidė žaidimą, kuriame reikėjo atskirti tikras ir photoshopu pakoreguotas nuotraukas, o tai pasirodė ne tokia jau lengva užduotis. 

Apibendrindami pamoką mokiniai sutiko su teigė, kad negalima viskuo tikėti, kas yra pateikiama internete ir kad būtina tikrinti randamą informaciją. 

Anglų kalbos vyr. mokytoja Irena Savickienė